Systemy przywoławcze i ich zastosowanie

Opublikowane przez admin w dniu

Z dyskretnymi systemami przywoławczymi można zetknąć się coraz częściej, i to nie tylko w lokalach gastronomicznych, chociaż to właśnie tam są użytkowane najczęściej. Małe urządzenia zostały jednak bardzo docenione, i stały się również dużym usprawnieniem w innych miejscach, m.in. w szpitalach, saunach i toaletach. Wkrótce systemy przywoławcze będziemy mogli zobaczyć praktycznie wszędzie – wiele ich zastosowań z pewnością nie zostało jeszcze odkrytych.

 

 

Systemy przywoławcze w gastronomii

Chyba najpopularniejszą formą są systemy przywoławcze w formie bezprzewodowych pagerów, które gość dostaje po złożeniu zamówienia. Urządzenie wygląda zazwyczaj jak zwykły spodek, który jest wyposażony w światełka LED oraz systemy wibracyjne. One zaś uruchamiają się, gdy zamówienie jest gotowe do odebrania. Gość natomiast w oczekiwaniu na realizację może spokojnie usiąść przy swoim stoliku, i wstać dopiero, gdy pager zacznie wibrować, informując o możliwości odbioru swojego zamówienia oraz oddania pagera.

Istnieją również systemy przywoławcze, które umożliwiają gościom dyskretne przywołanie kelnera. Taki system oferuje dwa rodzaje przywoływań: przywołanie zwykłe oraz prośba o rachunek. Kelner otrzymuje powiadomienie z numerem stolika oraz rodzajem przywołania na ekranie specjalnego zegarka.

Wszystkie pagery przeznaczone do lokali gastronomicznych działają w technologii radiowej, a ich zasięg może sięgać aż do 1000m w otwartym terenie, dzięki czemu systemy przywoławcze nadają się do nawet naprawdę dużych restauracji.

 

 

Systemy przywoławcze w WC

Zasłabnięcia bądź nieszczęśliwe poślizgnięcia mogą zdarzyć się w łazience każdemu, a zwłaszcza osobom starszym. Dlatego tego typu systemy przywoławcze bardzo często możemy zobaczyć w szpitalach, domach spokojnej starości, lub nawet w zwykłych mieszkaniach, w których przebywają osoby starsze, wymagające opieki młodszych lokatorów. Zamontowanie systemów przywoławczych umożliwia szybkie wezwanie pomocy w razie nagłego wypadku, tj. zasłabnięcie, atak serca lub upadek. Istniejące systemy przywoławcze wyposażone są w wyróżniający się czerwony przycisk lub sznurek, których jaskrawy kolor pozwala na szybkie odnalezienie go i odruchowe użycie.

Podobnych systemów przywoławczych używa się w saunach, ze względów bezpieczeństwa. W tym wypadku system przywoławczy składa się z dwóch urządzeń, a na każdym umieszczony jest jeden przycisk: pierwszy służy do wezwania pomocy, a drugi do anulowania komunikatu. Taka specyfika podyktowana jest względami bezpieczeństwa. Dzięki temu praktycznie niemożliwe jest przypadkowe odwołanie wezwania pomocy przez potrzebującego.

W szpitalu również można zamontować takie systemy przywoławcze. Przy szpitalnych łóżkach znajdują się przyciski służące do wzywania pomocy przez pacjentów, natomiast przy drzwiach zamontowane są przyciski do odwołania sygnału. Pielęgniarka po dotarciu do sali, w której znajduje się potrzebujący, może w tym samym momencie wyłączyć nadawany komunikat.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *