Rodzaje monitoringu

Opublikowane przez admin w dniu

Rynek technologii monitoringowych jest pełen różnych rozwiązań, których cały czas przybywa. Na pierwszy rzut oka większość z nich wydaje się być bardzo podobnymi i czasem ciężko podjąć decyzję, na który z nich się zdecydować, by wybrać jak najlepiej. Sklepy z elektroniką oferujące urządzenia monitoringowe wychodzą użytkownikom naprzeciw i oferują coraz to korzystniejsze propozycje, a dotychczasowe systemy podlegają ciągłym ulepszeniom.

 

Monitoring analogowy

Technologia analogowa jest jedną z najlepiej znanych i najczęściej używanych pośród osób korzystających z monitoringu. Jej największym plusem jest niska cena produktów i montażu, co bardzo często jest czynnikiem, który przeważa szalę podczas zakupu w sklepie z kamerami. Jest ona jednak technologią o najniższej jakości obrazu, a najbardziej zaawansowane odbiorniki transmitują obraz o rozdzielczości jedynie 960H.

 

 

Monitoring HD-TVI

Monitoring HD-TVI, jedna z najmłodszych technologii na rynku oferuje rozdzielczość osiągającą maksymalnie 1080p. Działa nadal na kablach koncentrycznych, dzięki czemu, jako jedna z nielicznych, jest kompatybilna z technologią analogową. Cechuje ją wysoka odporność na zakłócenia, a także niskie opóźnienia powstające w wyniku dekodowania sygnału nawet z dużych odległości. Modyfikacja systemu wymaga jest jedną z prostszych, bo wymaga jedynie wymiany kolejnych elementów instalacji. Nie jest przy tym wymagana całkowita przebudowa. W sklepie z monitoringiem można znaleźć wiele różnych rodzajów tego systemu.

 

Monitoring IP

Technologia IP opiera się na połączeniu internetowym LAN. Sprawia to, że nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o odległość rozmieszczonych rejestratorów. Zależnie od rodzaju połączenia prędkość może się wahać nawet od 100 Mb/s nawet do 1000 Mb/s. Cechuje ją najwyższa rozdzielczość obrazu, który może być zarejestrowany w jakości HD, FullHD a nawet 4K. Sygnał przesyłany w systemach IP pozbawiony jest zakłóceń, dzięki czemu możliwe jest odczytanie nawet najmniejszych szczegółów. Wysoki poziom monitoringu IP skutkuje jednak wysoką ceną produktów wymaganych do instalacji.

 

Monitoring AHD

AHD oferuje obraz wysokiej jakości HD 720, ale oferta ma zostać wzbogacona również osygnał FullHD. Struktura monitoringu AHD jest identyczna jak ta, którą możemy znaleźć w zwykłej transmisji analogowej CCTV. System pozwala na przesyłanie obrazu o wysokiej rozdzielczości na odległość nawet do 500 metrów. System opierać się może na istniejących już wcześniej instalacjach analogowych bez przymusu ich modyfikowania – zależy to od wybranego w sklepie z monitoringiem rodzaju. 

 

 

Monitoring HD-CVI

System HD-CVI umożliwia uzyskanie obrazu wysokiej rozdzielczości, ze względu na montaż tak zwanych kamer megapixelowych, a więc odwzorowujących miliony pikseli. Dodatkowym atutem jest też szybkość transmisji. Sygnał przesyłany jest na poziomie 25 kl./s, lub wyższym. Plusem systemu HD-CVI jest także wspierająca go technologia ASC – Auto Signal Compensation. Dzięki niej do minimum redukowane są zniekształcenia na duże odległości, a w razie ich występowania, ASC wzmacnia straty sygnału.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *