Monitoring HD-CVI

Opublikowane przez admin w dniu

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele systemów transmisji monitoringowych. Jedną z pozycji godnych zainteresowania jest monitoring HD-CVI ((High Definition Composite Video Interface). Jest to przewodowa opcja która umożliwia przesyłanie rejestrowanego obrazu na dalekie odległości, bez zmniejszania jego jakości. Sygnał transportowany jest poprzez kabel koncentryczny. Jedną z ważniejszych cech tej technologii jest możliwość przesyłania trzech różnych sygnałów tym samym kablem. System ten zapewnia dobrą synchronizację rejestru audio z zapisanym obrazem (linią video).

Charakterystyka

Do cech, które wyróżniają HD-CVI na tle tradycyjnych systemów (analogowych) jest wysoka jakość obrazu. HD-CVI tworzy rejestr video o rozdzielczościach 1920 H i 1280 H, kolory są dobrze odwzorowane, a kształty nie zniekształcone. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu modulatorów pracy o niskiej częstotliwości jakość obrazu nie jest negatywnie zmieniana przez zakłócenia wynikające z promieniowania elektromagnetycznego.Kolejną zaletą HD-CVI jest stabilność transmisji, w odróżnieniu od na przykład monitoringu IP, ta transmisja nie ma żadnych opóźnień obrazu. Zasięg sygnału zapewniany przez tę technologię dochodzi nawet do 500 metrów, bez stosowania dodatkowych wzmacniaczy.

kamery hd cvi
Dlaczego monitoring HD-CVI?

Pomimo tych zalet i zaawansowanego poziomu, modernizacja i instalacja technologii HD-CVI nie jest skomplikowana ani zbyt kosztowna.  Co więcej, posiadacze systemu analogowego mogą wykorzystać to okablowanie zamiast montować wszystko na nowo.

Dzięki funkcji dwukierunkowej transmisji danych oferowanych przez technologię HD-CVI możliwa jest prosta komunikacja między rejestratorem, a kamerami.

Chętni chcący zainstalować ten system monitoringu mogą kupić wszystkie potrzebne elementy w gotowych zestawach. Zestaw ze sprzętem HD-CVI najczęściej zawiera kamery, rejestrator, dysk, konwerter oraz zasilacz.

Ograniczenia

Do ograniczeń tej technologii zaliczyć można kompatybilność tylko z kamerami produkowanymi przez tą samą firmę, oraz ograniczone możliwości konfigurowania rejestratora hybrydowego.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *