Fotopułapki

Opublikowane przez admin w dniu

Monitoring analogowy CCTV to forma monitoringu najchętniej wybierana przez właścicieli posesji i obiektów publicznych. Zakup kamer CCTV nie kosztuje wiele, a montaż nie przysparza większych kłopotów. Wystarczą jakiekolwiek umiejętności techniczne, aby taką kamerę zamontować. Zdarza się więc, że użytkownicy przymykają oko na słabszą jakość obrazu, którą można zarzucić tego typu monitoringowi, i decydują się na jego kupno.

 

Czym są fotopułapki?

Jedną z nowocześniejszych ofert, jeśli chodzi o monitoring CCTV jest tak zwana fotopułapka, wykorzystywana najczęściej do ochrony mienia i monitorowania terenu. Fotopułapki są zwykle używane na zewnątrz ze względu na wodoszczelność oraz wysoką odporność na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. W razie wyjątkowo złych warunków, można wyposażyć je w dodatkową osłonę. Łatwość w obsłudze pozwala na montaż w każdym miejscu, w tym także na drzewach i fasadach budynków. Fotopułapki najczęściej dostępne są w kolorach dostosowanych do wybranego rodzaju otoczenia, co ułatwia ich skuteczny kamuflaż.

 

 

Funkcje techniczne

Najważniejszą funkcją fotopułapek monitoringu CCTV jest możliwość wykrywania ruchu. Kamery zaprogramowane są w taki sposób, aby każdą aktywność w najbliższym otoczeniu rejestrować na zdjęciach lub nagraniach. Średnia ilość wykonywanych na raz fotografii wynosi od 3 do 5, natomiast nagrania mogą zawierać się w przedziale od 5 sekund aż do 5 minut, w zależności od rodzaju urządzenia. Zależnie od preferencji, właściciel może ustawić fotopułapkę, aby automatycznie wysyłała zdjęcia na telefon. Ułatwia to możliwość komunikowania się z kamerą za pomocą sieci GSM i komend SMS.

 

Trwała bateria i zabezpieczenia kamer CCTV

Fotopułapki są urządzeniami, które nie wymagają wiele pielęgnacji i mogą pracować samodzielnie nawet kilka tygodni. Ułatwia to funkcja wykrywania ruchu, dzięki której kamera zużywa energię tylko w momencie rejestrowania aktywności. Nie jest więc potrzebne częste ładowanie baterii. Poza tym większość urządzeń tego typu cechuje się możliwością zabezpieczenia kodem PIN. Powoduje to, że nawet w momencie przejęcia fotopułapki przez osobę do tego niepowołaną, żadne informacje nie mogą zostać przechwycone.

 

monitoring cctv sklep

 

Przeznaczenie fotopułapek

Kamery CCTV są świetnym rozwiązaniem nie tylko dla obserwatorów zwierząt, ale także dla osób obawiających się o bezpieczeństwo swojej posesji. Większość fotopułapek umożliwia umieszczanie na nagraniach lub zdjęciach stempla z datą. Dzięki temu mogą one być traktowane jako dowód w sądzie. Z kamer tego typu korzystają służby leśne, graniczne oraz policja, jeśli warunki nie pozwalają na zastosowanie innych środków.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *